DJI Mavic: dron, który powali Cię na kolana

Sektor sprzedaży dronów w Polsce rozwija się w naprawdę imponującym tempie

Autor zdjęcia: photobyleigh

Sektor sprzedaży dronów w Polsce rozwija się w naprawdę imponującym tempie. Jeżeli wierzyć statystykom, wzrost określany w procentach sięga nawet 50-60% rocznie, co oznacza, że ta gałąź rynku w każdym kolejnym roku podwaja swoje obroty. Dronów jest więc coraz więcej, co zresztą staje się zauważalne nawet gołym okiem (wystarczy wybrać się na niedzielny spacer do parku, aby się co do tego przekonać).

Prawdą jest, że na razie większość spośród dronów sprzedawanych w naszym kraju stanowią proste maszyny przeznaczone do celów rozrywkowych i rekracyjnych. Statystyki jednoznacznie dowodzą jednak, że rozwija się również sektor profesjonalnych dronów, które znajdują zastosowanie w wielu rozmaitych sytuacjach. Najbardziej popularne drony są chyba wśród fotografów oraz filmowców zajmujących się tworzeniem różnego rodzaju klipów video. Wśród wielu dostępnych na polskim rynku modeli profesjonalnych dronów na szczególną uwagę zasługuje model DJI Mavic, którego producentem jest znana na całym świecie firma Dà-Jiāng Innovations Science and Technology Co.

DJI Mavic: dron, który powali Cię na kolana

Aby przekonać się co do wartości modelu DJI Mavic, wystarczy rzuta oka na parametry. Ponad 5 kilometrów zasięgu, nowoczesna kamera pozwalająca na robienie zdjęć oraz kręcenie filmów w najwyższej jakości a do tego niezwykle komfortowe sterowanie. Jeżeli dodać do tego fakt, że w wersji podstawowej model DJI Mavic kosztuje tylko nieco ponad 5 tysięcy złotych, to staje się oczywiste, dlaczego to właśnie ten dron jest zgodnie uznawany przez użytkowników oraz fachowców za jedną z najlepszych maszyn w swojej klasie cenowej. A do tego trzeba dodać jeszcze niezwykle efektowny, elegancki wygląd, dzięki któremu statek bezzałogowy DJI Mavic przyciąga uwagę i wywiera nieodparte wrażenie już od pierwszego spojrzenia.